Skip to: Site menu | Main content

 

 

 

 

 

شماره 16 دور جهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست ( مائوئیست ) افغانستان منتشر شد

 

word ـــــــــ PDF

*******************

د افغانستان کمونیست (مائویست) ګوند بیانیه:
«په افغانستان کی د امریکی دنوي استراتیژی»
په باره کی

بلاخره وروسته له میاشتو غاړه غړولو څخه د ټرامپ تر مشری لاندی د امریکا دولت «په افغانستان کی د امریکی نوی استراتژی» اعلان کړه.

ادامه

*******************

اطــلاعــیــه

به مناسبت درگذشت رفیق "ق.س.م"

مسئول واحد پایه‌ای کمیته منطقوی شماره دوم حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان

کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان با اندوه فراوان، خبر درگذشت رفیق "ق.س.م" عضو حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان و مسئول واحد پایه‌ای یکی از ولسوالی های کمیته منطقوی شماره دوم را به اطلاع تمامی کادرها، اعضا و هواداران حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان، سایر مائوئیست های افغانستان و احزاب و سازمان های مائوئیست سایر کشورهای جهان می رساند.
رفیق "ق.س.م" به تاریخ 12 جنوری 2018 میلادی به عمر 61 سالگی، چشم از جهان فروبست. اینک این رفیق مبارز و انقلابی در میان ما نیست، اما یاد و خاطرش در میان اعضای حزب و سایر انقلابیون کشور که با وی آشنائی داشتند ماندگار خواهد ماند.
رفیق "ق.س.م" به مریضی سرطان دست و پنجه نرم نمود، اما مسئولیت‌ها و وظایف مبارزاتی‌اش را هیچگاهی فراموش ننمود و تا آخرین روز حیاتش در سنگر مبارزات انقلابی باقی ماند.
رفیق "ق.س.م" در دو ماه اخیر مریضی اش ناتوان شده بود، با آن هم به مسئولیت‌های مبارزاتی‌اش متعهد بود، چنانچه از دیدن پوسترهای هفت قوس خوشحال گردید و پوستر را در بغل گرفت و چند قطعه را گرفت تا به رفقایش برساند.
رفیق "ق.س.م" در سال 1335 خورشیدی در یک خانواده زحمتکش کارگری دیده به جهان گشود. او تحصیلات ابتدائیه، متوسطه، لیسه و دانشگاه را با موفقیت به پایان رساند.  
رفیق "ق.س.م" در سال های دانشجویی یکی از فعالین جریان دموکراتیک نوین بود. او در جریان تحصیلاتش دو مرتبه از طرف کودتاچیان هفت ثور بازداشت گردید، چون سندی از وی به دست نیاوردند رها گردید. رفیق "ق.س.م" در سال 1358 به سازمان آزادیبخش مردم افغانستان (ساما) پیوست. بعد از ختم تحصیلات دانشگاهی عازم زادگاهش گردید.
رفیق "ق.س.م" همراه چند تن از معلمین در سال 1359 خورشیدی "جبهه معلمین" را بنیان نهاد و جنگ مقاومت علیه سوسیال امپریالیزم روسیه و رژیم دست نشانده را شروع نمود و تا زمان فروپاشی ساما این جبهه را گرم نگاه داشت و دلیرانه به دفاع از میهن پرداخت. او که در جبهه دفاع از وطن آبدیده شده بود از فروپاشی ساما سرخورده نشد بخاطر دفاع از میهن به جبهه نظامی "سرخاش" ولایت فراه که مربوط "سازمان رهایی افغانستان" بود پیوست و تا زمان سقوط رژیم نجیب سرگرم دفاع از میهن بود.
او هیچگاه کشور را ترک نکرد. در سال 1379 خورشیدی به جرم شعله یی و پخش اسناد ضد رژیم طالبان از طرف طالبان دستگیر و به زندان قندهار منتقل گردید و تا سقوط امارت اسلامی طالبان در زندان باقی ماند و پس از سقوط امارت اسلامی طالبان از زندان قندهار رها گردید و به زادگاهش برگشت.
رفیق "ق.س.م" بعد از تشکیل رژیم پوشالی حامد کرزی با انجوبازی و تسلیم طلبی سازمان رهایی با دیگر همراهانش به مخالفت برخاست. بعد از کنگره دوم حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان، به حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان دعوت گردید و بعد از چند جلسه با رفقای حزبی و مطالعه اسناد و مدارک حزب کمونیست (مائوئیست) همراه رفقایش به حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان پیوست. او مسئولیت واحد پایه‌ای یکی از ولسوالی‌های کمیته منطقوی شماره دوم را به عهده گرفت و تا آخرین روزهای حیاتش بر سراین مسئولیت استوار باقی ماند.
رفیق "ق.س.م" در مدتی که عضو حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان بود با تلاش خستگی ناپذیر برای استحکام ایدئولوژیک – سیاسی و تشکیلاتی حزب کوشید. اکثریت اسناد حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان را دقیقا مطالعه نمود و همچنان در استحکام حزب نیز کوشش و تلاش فراوان به خرج داد و تعدادی از جوانان را به محورش جمع نمود.
رفقا:
غم و اندوه ناشی از درگذشت رفیق "ق.س.م" را به نیروی مبارزاتی تبدیل نمائیم و یاد و خاطره او را بعنوان یک انقلابی مائوئیست زنده و ماندگار نگه داریم.  
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانسـتان
28 جـــدی 1396 خورشیدی  ( 18 جنوری 2018 میلادی)

*******************

د انقلابی شعله یانو د لمړي نسل څخه او
د افغانستان د کمونیست (مائوئیست) ګوند ډیر زوړ هوادار
مړینه

باشی بوستان د افغانستان دکمونیست (مائوئیست) ګوند ډیر زوړهوادار او د انقلابی شعله یانو دلمړي نسل څخه ومړ .هغه خپل مبارزاتي ژوند د ژوندي یاد اکرم یاری تر مسئولیت لاندي کارګری ټولنی (حلقی) کی پیل کړ .
څوکاله وروسته دافغانستان د خلګو د ژغورلو سازمان (سرخا) سره او د (سرخا) تر پاشلووروسته د افغانستان د خلګو خپلواکۍ سازمان (ساما) سره یوځای شو .
هغه دخپل عمرپه ورستیو کی دډیروکلولپاره دافعانستان دکمونیست ګوند(حکا) او دافغانستان دکمونیست (مائوئیست) گوند (حکما) په هوادارِۍ کی تیرکړۍ ؤو .
باشی بوستان د څومودي را پدی خوا د ناروغۍ په بستر کي پروت ؤو چی بالاخره دشمسی کال ۱۳۹۶دجدی دمیاشتي په لمړۍ شپه چی دعیسوی کال ۲۰۱۷دسپټمبر۲۲سره برابره ده، د رنځورتوب اوسپین ږیری توب په وړاندي له اوږدي مبارزی او مقاومت وروسته ماتی وخوړاوسترګی ئي لدي نړۍ څخه پټی کړې .
دهغه مړینه دده وټولوملګرو، دده دکورنۍ ټولو غړواو دده و ټولودوستانو ته تسلیت وایو .دهغه یاد به ژوندۍاودخاطرو ئي درنښت کوو .


دافغانستان کمونیست(مائوئیست) ګوند مرکزی کمیټه
دجدې ۵ کال ۱۳۹۶(د ډسمبر۲۶کال ۲۰۱۷)

*******************

مبارزه با تسلیم طلبی بخشی از مبارزه با اشغالگران امپریالیست
 و
رژیم دست نشانده است

بررسی نقادانه تاریخ مبارزاتی جنبش انقلابی کشور این امکان را بما می دهد تا قوانین عینی مبارزات اجتماعی و سیاسی کشور را درک نموده و با گام های متین به جلو حرکت کنیم. چنین بررسی ای ما را به توانایی نیروهای محرک انقلاب مسلح می نماید و مطمئن به پیروزی و بیرون راندن اشغالگران و سر نگونی رژیم دست نشانده می سازد.

ادامه

*******************

انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریا چین ، تیوری ادامهء انقلاب تحت دیکتاتوری پرولتاریا ،اندیشۀ مائوتسه دون
یا
مائوئیزم

مطالب مندرج در این سند قبلاً در سه بخش در شماره های دوازدهم، چهاردهم و پانزدهم دورۀ نشراتی چهارم شعلۀ جاوید منتشر گردیده بود. از مدتی به این‌طرف تعداد زیادی از خوانندگان شعلۀ جاوید مکرراً تقاضا داشتند که مجموع هر سه بخش به عنوان یک سند واحد مجدداً منتشر گردد تا مطالعۀ آن بهتر صورت گرفته بتواند. بنابرین بر آن شدیم که مجموعۀ هر سه بخش را به عنوان یک سند واحد و به صورت یک کتاب یک جلدی مجدداً منتشر نماییم

نشرات حزب کمونیست(مائوئیست) افغانستان
قوس 1396

ادامه

*******************

درگذشت کهن‌سال‌ترین
هوادار حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان
از نسل اول انقلابیون شعله‌یی


باشی بوستان کهن‌سال‌ترین هوادار حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان از نسل اول انقلابیون شعله‌یی درگذشت.
او زندگی مبارزاتی اش را با شمولیت در حلقۀ کارگری تحت مسئولیت رفیق زنده یاد اکرم یاری آغاز نمود. در سال‌های بعد به سازمان رهایی‌بخش خلق‌های افغانستان (سرخا) و بعد از فروپاشی "سرخا" به سازمان آزادی‌بخش مردم افغانستان (ساما) پیوست.
وی سال‌های زیادی از اواخر عمرش را در هواداری از حزب کمونیست افغانستان (حکا) و حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان (حکما) سپری نمود.
باشی بوستان که از مدتی به این‌طرف در بستر بیماری افتاده بود، سرانجام در شب اول جدی 1396 (بیست و دوم دسامبر 2017) پس از مبارزه و مقاومت طولانی در مقابل مریضی و کهولت‌ سن شکست خورد و چشم از جهان فروبست.
درگذشت او را به تمامی رفقایش، تمامی اعضای خانواده اش و تمامی دوستانش تسلیت می‌گوییم.
یاد او را زنده و خاطراتش را گرامی می‌داریم. 


کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان

5 جدی 1396 (26 دسامبر 2017)

*******************

برگذاری مؤفقیت‌آمیز
چهارمین پولینوم دومین دورۀ کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان

چندی قبل چهارمین پولینوم دومین دورۀ کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان دایر گردیده و با مؤفقیت پایان یافت. در پولینوم تمامی اعضای اصلی کمیتۀ مرکزی حزب و هم‌چنان تمامی اعضای علی‌البدل کمیتۀ مرکزی حزب شرکت نموده بودند.

ادامه

*******************

فعالیت‌های مبارزاتی در تجلیل از پنجاه و دومین سال‌یاد جان‌باختگان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان در 7 قوس 1396 خورشیدی

"به‌مناسبت بزرگ‌داشت از 7 قوس، روز جان‌باختگان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان"، عنوان پوستر تبلیغاتی ای است که در 7 قوس 1396 خورشیدی، به‌تعداد تقریباً 1500 کاپی از آن در مناطق مختلف کشور نصب گردیده است.

ادامه

*******************

در پشت پرده چه میگذرد؟
مختصری از قرارداد یک پروژۀ امپریالیستی

به شکل word

*******************

نوشتۀ ذیل توسط یکی از خوانندگان "شعلۀ جاوید" در اختیار ما قرار گرفته است تا به مسئولیت خودش در ویب‌سایت "شعلۀ جاوید" منتشر گردد و هم‌چنان در صفحات "جریده" انعکاس داده شود. چون خط ایدیولوژیک- سیاسی متن این نوشته عمدتاً با خط ایدیولوژیک- سیاسی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان مطابقت دارد، هیئت تحریر "شعلۀ جاوید" به درخواست نویسنده پاسخ مثبت داده و آن را به مسئولیت خودش منتشر می نماید. 

نقدي بر نوشتۀ "ش. آهنگر"

*******************

مــحــفل گرامی‌داشت از هفتم قوس، روز جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین، به‌ویـژه جـنبش مائوئیسـتی‌ افغانسـتان
هواداران حزب کمونیست (مائوئیست) افغانســـتان
ویـــانـــا -  اتـــریــش
۸ قـــوس ۱۳۹۶ خورشیدی

به شکل word

*******************

زنده بـاد انقـلاب کــبیر اکـتوبر!
محفل جشـن بزرگداشـت از صدمین سـال‌گرد انقلاب کبیر اکتوبر
هواداران حزب کمونیست (مائوئیست) افغانســـتان
ویـــانـــا -  اتـــریــش
شامگاه چهارم نوامبر ۲۰۱۷ میلادی

به شکل word

*******************

به حزب کمونیست مائوئیست فرانسه:
رفقای عزیز!
با اندوه فراوان اطلاع یافتیم که رفیق پی‌یر، یکی از اعضای رهبری حزب شما، به عمر 81 سالگی در گذشته است. بدین وسیله مراتب تسلیت عمیق حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان و توده‌های تحت رهبری حزب در سازمان‌های ملی- دموکراتیک نوین را به رفقای حزب کمونیست مائوئیست فرانسه، دوستان رفیق پی‌یر و شریک زندگی اش تقدیم می‌کنیم.
رفیق پی‌یر شخصیت اصلی جنبش مائوئیستی فرانسه و بنیادگذار حزب کمونیست مائوئیست فرانسه بود. درگذشت او نه تنها برای حزب شما و جنبش مائوئیستی فرانسه یک ضایعۀ عظیم محسوب می‌گردد، بلکه ضایعه بزرگی برای جنبش مائوئیستی بین‌المللی نیز محسوب می‌گردد. بنابرین یاد و خاطرۀ این رفیق نه تنها در مبارزات جنبش مائوئیستی فرانسه و حزب کمونیست مائوئیست فرانسه، بلکه در مبارزات جنبش مائوئیستی بین‌المللی و یکایک احزاب و سازمان‌های مارکسیست- لنینیست- مائوئیست کشورهای مختلف جهان، منجمله در مبارزات جنبش مائوئیستی افغانستان و مبارزات حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان و توده‌های مبارز و انقلابی افغانستان زنده و پای‌دار خواهد بود.
      
یک‌بار دیگر مراتب عمیق تسلیت ما را بپذیرید و به تمامی رفقا، دوستان و شریک زندگی رفیق پی‌یر برسانید.
یاد و خاطرۀ رفیق پی‌یر را زنده و گرامی داریم و راه او را ادامه دهیمً!       
حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان
8 دسامبر 2017

*******************

اشغال‌گران امپریالیست، رژیم پوشالی و اشغال‌گران "داعشی"
جنگ‌های فرقه یی مذهبی در افغانستان و منطقه را دامن می‌زنند

حاجی محمد محقق رهبر "حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان" و معاون دوم رئیس اجرائیۀ رژیم دست نشاندۀ به اصطلاح حکومت وحدت ملی چند روز قبل در یک سخن‌رانی در مرکز ایران (تهران) جنگ‌جویان شیعۀ افغانستانی ضد "داعش" و متشکل در "لشکر فاطمیون" در سوریه را مورد حمایت و پشتیبانی قرار داد. وی از جنرال قاسم سلیمانی، یکی از جنرالان بلندپایۀ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، سازمان‌ده اصلی "لشکر فاطمیون" و رهبری‌کنندۀ فعالیت های جنگی این "لشکر"، نیز قدردانی نمود.

ادامه

*******************

*******************

به‌مناسبت تجلیل از پنجاه و دومین سال‌گرد بنیادگذاری
جنبش مائوئیستی و جریان دموکراتیک نوین افغانستان

در 13 میزان 1396 خورشیدی

PDF ـــــــــــ word

*******************

صدمین سال‌گرد
انقلاب کبیر اکتوبر را هرچه با شکوه‌تر تجلیل نماییم!

صدمین سال‌گرد انقلاب کبیر اکتوبر فرارسید. صد سال پیش از امروز پرولتاریای انقلابی روسیه و متحدینش تحت رهبری حزب پیش‌آهنگ پرولتاریا در روسیه قیام عمومی مسلحانه علیه حاکمیت ارتجاعی تحت رهبری کرنسکی را برپا نموده و پس از سرنگونی قهری آن حاکمیت ضد انقلابی، یعنی سرنگونی قهری حاکمیت سرمایه‌داران و فیودالان، حاکمیت انقلابی کارگران و متحدینش را در سراسر قلمرو وسیع آن کشور، که تقریباً یک هفتم تمام خشکۀ روی زمین را در بر می‌گرفت، ایجاد نمودند و کل قدرت سیاسی به شوراهای کارگران، دهقانان و سربازان تعلق گرفت.

ادامه

*******************

مجمــوعۀ اســناد تاریخـی
بخش غرجستان "ساما"، هستۀ انقلابی کمونیست‌های افغانستان،
سازمان کمونیست‌های انقلابی افغانستان و حزب کمونیست افغانستان
به مسئولیت:  هیئت تحـریریۀ شعـلۀ جـاوید

۲۵ میزان ۱۳۹۶( ۱۷ اکتوبر ۲۰۱۷)

PDF ـــــــــــ word

*******************

شماره 15 دور جهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست ( مائوئیست ) افغانستان منتشر شد

عناوین مندرج این شماره  :

1 ـ در مورد "استراتژی جدید امریکا در افغانستان"
2ـ اوضاع کنونی و وظایف ما
3ـ درگذشت "سمندر" (هادی محمودی) در تبعید خودخواسته و انزوای سیاسی در کانادا

4ـ به‌مناسبت تجلیل از پنجاهمین سال‌گرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین

5ـ پنجاهمین سال‌گرد خیزش مسلحانۀ ارضی ناگزالباری را در تمامی مناطق [شهری و] روستایی با روحیه و شور و شوق انقلابی تجلیل نماییم!

 

Word ـــــــــــــــــــــــــــــ PDF

*******************

13 میزان

پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان جوانان مترقی گرامی باد

بیانیۀ حـزب کمونیسـت (مائوئیسـت) افغانسـتان:

 در مورد
"استراتژی جدید امریکا در افغانستان"

باالاخره پس از ماه‌ها تعلل، دولت تحت رهبری ترامپ در امریکا، "استراتژی جدید امریکا در افغانستان" را اعلام کرد. جوانب زیادی از جزئیات تفصیلی "استراتژی..." مذکور هنوز پوشیده باقی مانده است. اما جنبه‌های مهمی از آن که تا حال برملا شده و در رسانه‌ها مطرح گردیده است، قرار ذیل است:

ادامه

به صورت PDF

*******************

اوضاع کنونی و وظایف ما

بیش از یکنیم دهه است که اشغالگران امپریالیست به سرکردگی امپریالیزم امریکا به افغانستان تهاجم نظامی نموده و آنرا به اشغال خود در آوده اند. در طول این دوران یک رژیم میهن فروش و دست نشانده را بر سر نوشت توده های زحمتکش مسلط گردانیده اند.

ادامه

*******************

پنجاهمین سال‌گرد خیزش مسلحانۀ ارضی ناگزالباری را در تمامی مناطق [شهری و] روستایی با روحیه و شور و شوق انقلابی تجلیل نماییم!
راه ناگزالباری یگانه راه رهایی توده‌های تحت ستم هند است!
بیایید امپریالیزم و فیودالیزم را در آتش جنگ خلق پدیدآمده توسط ناگزالباری نیست و نابود نماییم!
بیایید انقلاب دموکراتیک نوین را پیروز سازیم!

رفقا و دوستان عزیز!
همان‌ طوری که جرقه به شعله تبدیل می‌شود مبارزۀ انقلابی مسلحانۀ ارضی ساحۀ علاقه داری سیلیگوری در ناحیۀ دارجیلینگ بنگال راه انقلاب هند را سمت‌وسو بخشید. پس از آن ناگزالباری تنها به عنوان یک قریۀ کوچک نه بلکه به عنوان سمبول یک مسیر سیاسی شناخته می‌شود.

ادامه

*******************

درگذشت "سمندر" (هادی محمودی)
در تبعید خودخواسته و انزوای سیاسی در کانادا

"سمندر" (هادی محمودی) به تاریخ هفتم اگست 2017 در اثر بیماری و کبر سن و در تبعید خودخواسته و انزوای سیاسی در کانادا درگذشت. او یکی از رهبران مؤسس سازمان جوانان مترقی افغانستان، یکی از رهبران جریان دموکراتیک نوین افغانستان، یکی از رهبران سازمان آزادیبخش مردم افغانستان (ساما) در سال اول فعالیت آن سازمان، شخصیت اول سازمان انقلابی وطن‌پرستان واقعی (ساوو) و سپس شخصیت اول اتحاد مارکسیست- لنینیست‌های افغانستان (املا) بود.

ادامه

*******************

شماره 14 دور چهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست ) افغانستان منتشر شد

Word ـــــــــــــــــــــــــــــ PDF

*******************

به ادامۀ گذشته:

به‌مناسبت

تجلیل از پنجاهمین سال‌گرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین

ادامه

WORD مقاله به فارمتـ PDF

*******************

اطلاعیۀ رسمی دومین کنگرۀ حزب کمونیست فیلیپین

دومین کنگرۀ حزب کمونیست فیلیپین در چهارمین فصل از سال 2016 با موفقیت برگزار گردید. به لحاظ تاریخی کنگره در 24 اکتبر تا 7 نوامبر 2016 در تقارن با جشن صدمین سال­روز پیروزی انقلاب بلشویکی 1917 برگزار گردید.

ادامه

*******************

فیلیپین: مردم مُصِرانه خواهان پایان ترک مخاصمه با حکومت هستند ارتش نوین خلق


 ژانویه 2, 2017  C. Kistler

داوائو سیتی، فیلیپین – ارتش نوین خلق شاخۀ مسلح حزب کمونیست فیلپین می‌گوید مردم در سراسر کشور مصرانه خواهان آن هستند که به ترک مخاصمه با حکومت پایان داده شود، چرا که ارتش مستمراً مرتکب نقض بیانیۀ آتش‌بس می‌گردد.

ادامه

*******************

هند: مائوئیست ها در منطقه مرزی آندرا-اودیشا تشکیلات خود را توسعه می دهند


 فوریه 17, 2017
 C. Kistler

ویساکهاپاتنام: علیرغم مواجهه با یک عقب‌نشینی جدی در سال گذشته که در قالب درگیری راماگودا بروز نمود، مائوئیست‌ها در مناطق مرزی ایالات آندراپرادشو اودیشا تشکیلات خود را توسعه می‌دهند و به‌تدریج صفوف خود را تقویت می‌نمایند. نیروهای امنیتی هم در آندراپرادش و هم در اودیشا مظنون‌اند که مائوئیست‌ها به‌واسطۀ کمک گردان‌هایی از دانداکارانیا در ایالت چاتیسگار قادر شده‌اند آسیب‌های خود را ترمیم نماین

ادامه

*******************

هند: مائوئیست‌ها کنترل منطقه جنگلی در «پالاکاد» را به دست می‌گیرند

 ژانویه 3, 2017  C. Kistler

مالاپورام: پلیس شواهدی را یافته که بر طبق آن مائوئیست ها تحت حمایت مردم قبایل محلی با طقع درخت، کنترول منطقۀ جنگلی در راستای مرز کرالاوتامیل نادو را به دست گرفته اند. یک سلسله از کلیپ های ویدئویی نشان میدهد مائوئیست های مسلح و مردم قبایل محلی با همکاری هم درختان جنگل را قطع و پرچم حزب کمونیست (مائوئیست) را در محل نصب می کنند.

ادامه

*******************

یک هفته بعد از درگیری در سوکما مائوئیست­ها عکس­هایی از سلاح­های مدرن مصادره شده از نیروهای پلیس منتشر نمودند


 مارس 22, 2017  C. Kistler

یک هفته بعد از درگیری در سوکما که طی آن 12 عضو نیروی ذخیرۀ مرکزی پلیس کشته شدند، حزب کمونیست هند (مائوئیست) بیانیه­ای ­همراه با یک عکس از مجموعه سلاح­های مدرن مصادره شدۀ متعلق به نیروهای کشته شدۀ پلیس در این درگیری منتشر نمود.

ادامه

*******************

د می لمړی ورځ
سور، انقلابی او انترناسیونالیستی ورځ

«داکتوبر د انقلاب بیرغ ماتی نه خوړونکی دی.»
مائوتسه‌دون
سږ کال د اکتوبر د انقلاب سلمه کلیزه نمانځو. امپریالیستان، مرتجعین، ریفورمیستان او ډول ډول اپورتونیستان هڅه کوی چه دغه ستره او تاریخی پیښه بدنامه او ککړ کړی او ددی روځی د نمانځلو اړینتوب له منځه یوسی. لکه د تیر کال په شان چه دا کار یی د ستر پرولتاریایی کلتوری انقلاب د پنځوسمی کلیزی د نمانځولو په هکله وکړ. دوی دا کار ددی لپاره کوی او پوهیږی چی ددی ستر او تاریخی پیښو پیغام په اوسنی وضع کی پرولتاریا او پرګنو ته تر پخوا لا زیات د وړاندی کیدو وړ دی.

ادامه

*******************

روز اول می
روز سـرخ، انقلابی و انترناسـیونالیسـتی

«درفش انقلاب اکتوبر شکست ناپذیر است!»
مائوتسه دون.
امسال صدمین سال انقلاب اکتوبر است. امپریالیست‌ها، مرتجعین، ریفورمیست‌ها و اپورتونیست‌های رنگارنگ سعی دارند که ضرورت تجلیل از این روی‌داد عظیم تاریخی را از بین ببرند، یا آن را تیره‌وتار نشان دهند، بدنام کنند و لکه‌دار سازند، همان‌گونه که سال گذشته با پنجاهمین سال‌گرد انقلاب عظیم فرهنگی پرولتاریایی این کار را کردند.

ادامه

متن انگلیسی

متن اسپانیایی

متن فرانسوی

*******************

شماره 13 دور چهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست ) افغانستان منتشر شد

PDF ــــــ WORD

*******************

اشغال‌گران امپریالیست امریکایی
در افغانستان به بن بست رسیده اند

سال گذشته یک‌بار دیگر شهر قندوز از کنترل اشغال‌گران امپریالیست و رژیم دست‌نشانده خارج گردید. قوت‌های اشغال‌گر امریکایی و سپاهیان پوشالی رژیم دست‌نشانده پس از چندین روز به زحمت توانستند کنترل این شهر را دوباره به دست بگیرند.

ادامه

*******************

جمع‌بندی مختصری از
فعالیت‌های مبارزاتی حزب در 13 میزان، 17 میزان (7 اکتوبر) و 7 قوس

حزب کمونیست مائوئیست افغانستان به‌مناسبت تجلیل از پنجاه و یکمین سال‌یاد بنیادگذاری جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان، در 13 میزان امسال و به‌مناسبت برگزاری روز جان‌باختگان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان، در 7 قوس

ادامه

*******************

جمع‌بندی مختصری از فعالیت‌های مبارزاتی در نکوهش
از پانزدهمین سال‌روز آغاز جنگ امپریالیستی در افغانستان

بخش اعظم اعلامیۀ 13 میزان حزب و در واقع بخش نتیجه‌گیری اعلامیه، هم روی تحلیل از شرایط کنونی و هم روی تعیین وظایف مبارزاتی کنونی حزب دور می‌زد. بنابرین فعالیت‌های مبارزاتی 13 میزان حزب صرفاً فعالیت‌های مجردی در گرامی‌داشت از

ادامه

*******************

حزب مخفی غیرقانونی یا علنی و قانونی؟

در شرایطی که افغانستان از طرف کشورهای امپریالیستی به رهبری امپریالیزم امریکا اشغال گردیده، مساله حزب  مخفی غیر قانونی و حزب علنی قانونی یکی از مهم ترین مسایل بحثی در چنین شرایطی است.

ادامه

*******************

گلبدین به جرگۀ خائنین ملی پیوست

حزب اسلامی تحت رهبری گلبدین حکمتیار در جنگ مقاومت ضد سوسیال امپریالیزم شرکت جست. این حزب در طول دوران جنگ مقاومت بیشتر از همۀ احزاب ارتجاعی جهادی از لحاظ مالی و تسلیحاتی مورد حمایت کشورهای امپریالیستی غربی، چین رویزیونیست و دولت های ارتجاعی منطقه و کشورهای عربی و بخصوص عربستان سعودی قرار داشت. ولی حزب مذکور در طول آن دوران، یکی از تنظیم‌های جنگ افروز داخلی بود.

ادامه

*******************

شماره دوازدهم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست ( مائوئیست ) منتشر شد

به‌مناسبت تجلیل از پنجاهمین سال‌گرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین
انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی،
تیوری ادامۀ انقلاب تحت دیکتاتوری پرولتاریا،
اندیشۀمائوتسه‌دون و مـائـوئـیـزم

WORD ــــ PDF

*******************

تذکرات نقد گونه ای در مورد
موضعگیری‌های نادرست مندرج در دو سند "جنبش انقلابی جوانان افغانستان"

در دو سندی که اخیراً از طرف "جنبش انقلابی جوانان افغانستان" منتشر گردیده، موضع‌گیری‌های نادرستی صورت گرفته است. تذکرات مختصری در مورد موضع‌گیری‌های نادرست مذکور ضروری است. امید است این تذکرات مختصر به صورت جدی مورد دقت و توجه قرار بگیرد. 

ادامه

*******************

بازگشت جنایتکاران مرتجع با حمایت اشغالگران امپریالیست و شرکت‌شان در خوان یغمای رژیم دست نشانده

روز چهارشنبه مورخ 24 قوس 1395 خورشیدی، میدان هوایی کابل شاهد حضور ده‌ها نفر از هواداران حزب اسلامی گلبدین حکمتیار بود.
آنها به این خاطر تجمع نموده بودند تا  "سرور فریادی" مشهور به "زرداد" را که اسم اصلی اش "زرستان" است و یک تن از قومندانان جنایتکار حزب اسلامی است استقبال نمایند
.

ادامه

*******************

سی‌وهفتمین سال‌روز جان‌باختگان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین (جریان شعلۀ جاوید) کشور را گرامی داریم

سی‌وهفت سال پیش از امروز، در 7 قوس سال 1358 خورشیدی، زنده‌یاد استاد اکرم‌یاری و تعداد زیادی از پیش‌گامان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین کشور، یک‌جا با جمع بزرگی از سایر مخالفین رژیم کودتای 7 ثور، توسط رژیم مزدور سوسیال‌امپریالیست‌های شوروی به سردم‌داری امین جلاد، پس از دست‌گیری و به زندان افتادن و تحمل شکنجه‌های

ادامه

*******************

شماره یازدهم دور چهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست ) منتشر شد

WORD ـــــــ PDF

*******************

مقاومت علیه جنگ امپریالیستی در افغانستان باید ادامه و تکامل یابد

پانزده سال از آغاز تجاوز امپریالیستی به رهبری امپریالیست‌های امریکایی بر افغانستان می‌گذرد. امپریالیست‌های امریکایی و شرکاء در جریان جنگ تجاوزکارانه و اشغال‌گرانۀ پانزده سال گذشته علیه کشور و مردمان کشور ما مرتکب جنایات جنگی و غیر جنگی بی شماری گردیده اند.این جنگ امپریالیستی و جنایات اشغالگرانۀ امپریالیست ها در افغانستان پایان نیافته و همچنان ادامه دارد.

ادامه

*******************

پنجاه‌و‌یکمین سال‌یاد بنیادگذاری جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک‌نوین افغانستان را هرچه با شکوه‌تر تجلیل نماییم!

13 میزان امسال (1395 خورشیدی) مصادف است با پنجاه‌ویکمین سال‌یاد بنیادگذاری جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان. فرارسیدن این روز را به همه اعضای حزب، مائوئیست‌های بیرون از حزب و نیروها و شخصیت‌های ملی- دموکراتیک نوین کشور تبریک می‌گوییم.

ادامه

*******************

به کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست انقلابی، کانادا
رفقای عزیز! با دریافت خبر درگذشت نابه‌هنگام یکی از کادرهای رهبری حزب کمونیست انقلابی، رفیق ناتالی ماریو، شدیداً متأثر شدیم. تمنا داریم مراتب تسلیت عمیق ما را ازین بابت بپذیرید و به اطفالش، همسرش، خواهر و برادر و سایر اقاربش، هم‌کاران‌اش و به ویژه رفقای همرزمش در تمامی سطوح رهبری و صفوف حزب برسانید. ما به ویژه ازین بابت شدیداً اندوه‌گین هستیم که رفیق ناتالی در 52 سالگی درگذشته است. چنانچه مرض سرطان او را از ما نمی‌گرفت، در آینده بازهم می‌توانست طی سال‌های طولانی به‌صورت روزافزون رشد نماید و به طبقه، انقلاب و کمونیزم بیشتر از پیش خدمت کند. با وجود این، شخصیت و صلابت مبارزاتی او یک منبع الهام انقلابی برای همۀ ما باقی خواهد ماند.
یک‌بار دیگر تمنا می‌کنیم که مراتب تسلیت عمیق ما را از بابت درگذشت نابه‌هنگام رفیق ناتالی بپذیرید!
بیایید غم و اندوه بزرگ ناشی از درگذشت این رفیق را به انرژی مبارزاتی فعال بدل کنیم و به این طریق یاد و خاطرۀ او را هم‌چنان زنده نگه داریم!


کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان
26/9/2016
 

*******************

با اندوه عظیم درگذشت رفیق ناتالی ماریو را اعلام می کنیم. این فعال برجسته و ایثارگر، در حالی که اعضای خانواده اش دور او جمع بودند در روز پنجم سپتامبر درگذشت. او قربانی سرطان تخمدان، که تقریباً چهارسال قبل تشخیص شده بود، گردید. ما با اقاربش، همسرش، اطفالش، خواهر و برادرش و سایر اعضای خانواده اش، دوستان بی شمارش، همکارانش، زنان شجاعی که از سال 2012 به اینطرف در عین وضعیت وی قرار داشتند و یقیناً رفقایش، که یک همرزم بی همتا، یک دوست و پیکارگر را از دست دادند، اظهار همبستگی می کنیم. ناتالی روی زندگی تمامی کسانی که سعادت شناخت از او را در تمامی حوزه های فعالیتی که وی درگیر بود داشتند تاثیرات پایدار داشت. او که هم‌نبرد ما در زندگی مبارزاتی اش بود، برای ما مثالی از یادگیری و تجربه اندوزی، شجاعت و عزم راسخ و منبع خستگی ناپذیر الهام بخشی که به تجسم بخشیدن آینده ای که همه برای آن می جنگیم، یعنی آیندۀ کمویستی، باقی خواهد ماند. به زودی اعلام خواهیم کرد که چگونه از وی بزرگداشت به عمل می آوریم.


کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست انقلابی
ششم سپتامبر 2016

*******************

شماره دهم دور چهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست ) منتشر شد

بشکل ــ WORD

*******************

ظرفیت جان‌بازی‌های عظیم فرزندان مردم را در مسیر اصولی
مبارزه و مقاومت همه جانبه علیه اشغال‌گران و خاینین ملی سوق دهیم

کشور ما در طول 177 سال تاریخ معاصر خود، از سال 1839 میلادی تا کنون، مداوماً یک کشور فیودالی و نیمه‌فیودالی تحت‌سلطۀ استعمار و امپریالیزم بوده است. تقریباً60 در صد تمام این دوران را افغانستان در حالت مستعمراتی- فیودالی یا مستعمراتی- نیمه فیودالی قرار داشته است: 80 سال تحت سلطۀ استعمارگرانۀ انگلیس، 10 سال تحت اشغال سوسیال امپریالیزم شوروی و اکنون از 15 سال قبل تا امروز تحت اشغال امپریالیست های امریکایی و متحدین شان.

ادامه

*******************

سند ذیل طبق فراخوان داده شده، علیه سازمان رهایی و به ویژه علیه اعلامیه اول سرطان 1395 آن سازمان و بعنوان دومین سند رسیده به ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان است که در اختیار خوانندگان قرار میگیرد.

مبارزۀ ایدیولوژیک ـ سیاسی
 یا فحاشی

طبق اسنادی که از طرف حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان از جلسات رسمی وغیر رسمی بین نمایندگان حزب کمونیست(مائوئیست)افغانستان و"سازمان رهایی افغانستان"

ادامه

*******************

طبق فراخوان داده شده در شماره نهم شعله جاوید «ارگان مرکزی حزب (کمونیست) مائوئیست» افغانستان، تمامی واحدهای حزبی و تمامی فعالین حزب فرا خوانده شدند تا فعالانه علیه سازمان رهایی و به ویژه علیه اعلامیه اول سرطان 1395 آن سازمان، سهم بگیرند. تمام اسناد واحدهای حزبی و فعالین حزب، پس ازینکه در اختیار ارگان مرکزی حزب قرار گیرد، به بخش تازه های سایت درج میگردد و پس از جمع آوری مکمل آنها، شماره ویژه ای از "شعله جاوید" به نوشته ها و مباحثات واحدها و فعالین حزب درین رابطه اختصاص خواهد یافت.
اکنون، اولین سند رسیده به ارگان مرکزی حزب در اختیار خوانندگان قرار میگیرد.
امیدواریم تمامی واحدهای حزبی و فعالین حزب هرچه زودتر اسناد مربوطۀ شان درین مورد را در اختیار "شعله جاوید" قرار دهن
د.

مروری بر دشنامنامۀ " سازمان رهایی افغانستان"

اعلامیه ای تحت عنوان «"سازمان رهایی افغانستان" و کاریکاتورهای " مائوئیست"»  که همین اکنون در دسترس من است، اعلامیه ایست مربوط به سازمان رهایی که در اول سرطان 1395 خورشیدی به رشته تحریر در آمده است.

ادامه

*******************

شماره نهم دور چهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست

( مائوئیست) افغانستان منتشر شد

 

بشکل word

*******************

به ادامۀ گذشته:

"استقبال"
از موضع‌گیری‌های "جدید" سازمان رهایی افغانستان

 


انتشار اعلامیۀ مؤرخ اول سرطان 1395 سازمان رهایی افغانستان زیر عنوان "«سازمان رهایی افغانستان» و کاریکاتورهای «مائوئیست»"، در واقع جواب رسمی سازمان متذکره به آخرین خواست نمایندگان حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان از نمایندگان آن سازمان در دو جلسۀ بحثی رسمی میان نمایندگان دوطرف محسوب می‌گردد. خواست نمایندگان حزب آن بود که فقط در صورتی که سازمان رهایی تضاد با اشغال‌گران امپریالیست و رژیم دست‌نشاندۀ‌شان را به‌عنوان تضاد عمدۀ کنونی در کشور بپذیرد و بصورت کتبی و مستند درین‌مورد به موضع‌گیری بپردازد، ادامۀ جلسات بحثی و هم‌چنان آغاز هم‌کاری‌های عملی مبارزاتی میان دو طرف امکان پذیر است. سازمان رهایی در اعلامیۀ مؤرخ اول سرطان خود از چنین موضع‌گیری ای انکار کرده و به این طریق نه تنها رسماً پذیرفته است که حاضر نیست از تسلیمی‌ها و تسلیم طلبی‌های تا کنونی اش در قبال دشمن عمدۀ کشور و مردمان کشور گسست نماید، بلکه بصورت صریح و آشکار به توجیه‌گری در مورد تسلیمی‌ها و تسلیم‌طلبی‌های متذکره پرداخته است. بنابرین لازم است که درین قسمت از ادامۀ بحث راجع به سازمان رهایی، قبل از هر موضوع دیگری روی محتویات این سند کتبی سازمان رهایی مکث کنیم و مندرجات آن را در مورد مسایل مهم ایدیولوژیک- سیاسی مورد ارزیابی قرار دهیم. بخاطری که ارزیابی ما مستند باشد، اعلامیۀ مذکور نیز ضمیمتاً منتشر می‌گردد.       

ادامه

 

*******************

نگاهی به
اعلامیۀ مؤرخ 5/3/1395 شورای رهبری طالبان در مورد
جان‌باختن ملا اخترمحمد منصور  و تعیین امیر جدید طالبان

در مورد چگونگی جان‌باختن ملا اخترمحمد منصور:
اعلامیه در مورد چگونگی جان‌باختن ملا اخترمحمد منصور «اعلان می‌نماید که»:
«امارت اسلامی افغانستان با رضا به قضای الهی و با ایمان محکم و روحیۀ بلند اعلان می‌نماید که زعیم امارت اسلامی افغانستان جناب امیرالمؤمنین ملا اختر محمد منصور تقبله الله در روز

ادامه

*******************

نارندرا مودی
از هم‌کاری نظامی با اشغال‌گران امپریالیست‌ امریکایی و رژیم پوشالی
تا افتتاح "بند دوستی افغان- هند"

اخیراً حکومت تحت رهبری نارندرا مودی در هند، این حکومت فاشیستی هندو، موافقه کرده است که پای‌گاه‌های نظامی بحری و هوایی هند را برای لنگراندازی، سوخت‌گیری مجدد، ترمیم و سایر مقاصد لوجیستیکی در اختیار کشتی‌ها و طیارات جنگی امریکایی قرار دهد. این موافقۀ نظامی هند با امریکا در واقع اتحاد نظامی سه‌جانبه میان امریکا، جاپان و استرالیا در

ادامه

*******************

گلبدین حکمتیار "امیر مفلوک" حزب اسلامی
در مسیر تلاش برای تسلیم‌شدن کامل به اشغالگران و رژیم دست‌نشانده

"امیر مقتدر" سابق حزب اسلامی افغانستان که در زمان جنگ مقاومت ضد "شوروی" در کشور به تنهایی 60% کل کمک‌های تسلیحاتی و مالی امپریالیست های غربی، چین رویزیونیست و دولت‌ها و محافل ارتجاعی عربی را به‌دست می‌آورد، به "امیر" بی‌مصرف و مفلوکی تبدیل شده است. این "امیر" بی‌مصرف و مفلوک از چند سال به این‌طرف در مسیر

ادامه

*******************

رویزیونیزم پسا مارکسیستی- لنینیستی- مائوئیستی
در حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان جای ندارد جلد سوم

PDF

word

*******************

مبارزه با رویزیونیزم جزء لاینفک مبارزه با امپریالیزم است

برنشتیناولین کسی بودکه در اواخر قرن نوزدهم میلادی اصول اساسی مارکسیزم را مورد تجدیدنظر قرار داد. افکار وعقاید رویزیونیستی بعدها توسط کائوتسکی وتروتسکی به شکل دگماتیک آن در مبارزه علیه لنینیزم به کارگرفته شد. بعدها ایده‌های منحط رویزیونیستی

ادامه

*******************

اطلاعات درز کرده از درون پارلمان رژی

رژیم دست نشاندۀ فعلی که خود را حکومت وحدت ملی می‌خواند بارها به مردم وعدۀزندگی بهتر و رفاه بیشتر داده و همیشه خواسته است که طبق وعده های سرخرمن خویش مردم ستمدیدۀ این دیار را حتی پس از روی کار آمدنش با فریب و نیرنگ به دنبال خود سرگردان

ادامه

*******************

استعفانامه‌ی منصور، عضو کمیته‌ی مرکزی "سازمان انقلابی افغانستان "

به کمیته­‌ی مرکزی سازمان انقلابی!
رفقای شرکت­کننده در کنگره­ی دوم سازمان می­دانند که من چه نقدهایی از رویکرد کنونی سازمان انقلابی داشتم و در بسیاری موردها هم با اعضای کمیته­ی مرکزی کنونی هم­نظر نبودم. اما از آنجا که امید داشتم مسوولان سازمان به مرور زمان سطح دانش­ و آگاهی­شان را بلند برده،

ادامه

*******************

شماره هشتم دوره چهارم منتشر شد

عناوین این شماره

آغاز کارزار تجلیل از
پنجاهمین سالگرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین

انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین عالی‌ترین سطح ادامۀ مبارزۀ طبقاتی و ادامۀ انقلاب در مرحلۀ گذار سوسیالیستی از سرمایه داری به کمونیزم برای رسیدن به جهان کمونیستی، که جنبش کمونیستی بین المللی تا حال تجربه کرده است، محسوب می‌گردد.

پرولترهای همه کشورها متحد شوید!


زنده باد پنجاهمین سالگرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریا!
زنده باد انقلاب پرولتاریایی جهان! زنده باد مائوئیزم!

در اول می امسال، ما پرولتاریا و خلق های تحت ستم جهان را فرا می خوانیم که پنجاهمین سالگرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین را تجلیل نمایند. انقلاب کبیرفرهنگی پرولتاریایی به‌عنوان مشعل رهنمای عظیم، اندیشۀ مائوتسه دون را شدیداً گسترش داد و صدر مائو را به رهبر شناخته شدۀ انقلاب جهانی و مرحلۀ جدیدی از مارکسیزم – لنینیزم (مائوئیزم) رقم زد.

ژوندی دی وی دستر کلتوری پرولتاریایی انقلاب پنځوسمه کلیزه!
ژوندی دی وی دنړی پرولتاریایی انقلاب! ژوندی دی مائوئیزم!

مونږ سږکال د می په لمړی نیټه دنړی تر کړاو لاندی پرګنی را بولو ترڅو دچین ستر کلتوری پرولتاریایی انقلاب پنځوسمه کلیزه ولمانځی. ستر کلتوری پرولتاریایی انقلاب دیوی ستری ډیوی په توګه دمائوتسه دون اندیشه ته یی پراختیا ورکړه او صدر مائو دنړیوال انقلاب د رهبر په توګه و پیژندل شو او مارکسیزم – لنینیزم په مارکسیزم – لنینیزم – مائوتسه‌دون اندیشه (اوس مائوئیزم) باندی وواښته.

مبارزه برای ایجاد اصولی یک مرکز بین‌المللی مائوئیستی
از طریق تشکیل یک کنفرانس مائوئیستی بین المللی

تشدید مبارزه بخاطر تشکیل کنفرانس بین المللی متحدۀ احزاب و سازمان های مائوئیست کشورهای مختلف جهان، تدوین و تصویب یک بیانیه و آئین نامۀ تشکیلاتی جدید بین المللی بجای بیانیه و آئین نامۀ تشکیلاتی قبلی جنبش انقلابی انترناسیونالیستی و ایجاد یک مرکز اولیۀ مائوئیستی بین المللی بجای کمیتۀ قبلی "جاا"، برای جنبش مارکسیستی- لنینیستی- مائوئیستی بین المللی بیشتر از پیش به یک ضرورت عاجل و فوری مبارزاتی بین المللی  بدل شده است.

نامه حزب کمونیست مائوئیست ایتالیا
به حزب کمونیست هند (مائوئیست)

 

فراخوان برای یک هفتۀ عملیاتی انترناسیونالیستی
از تاریخ 2 تا 9 اپریل 2016

رهایی بدون قید و شرط همۀ زندانیان سیاسی در هند!
همبستگی با زندانیان سیاسی در جهان!
عملیات "شکار سبز"، جنگ و حملات هوایی بالای توده‌ها را مانع شویم!
جنگ خلق در هند را حمایت کنیم!

علیه حملات هوایی در "باستر" به مبارزه برخیزید!
گروه عملیاتی "دنده کرانیا" را در 15 اپریل 2016 به پیروزی رسانید!

بیانیه مطبوعاتی کمیته ویژۀ زون دنده کرانیا (حزب کمونیست هند(مائوئیست)

حزب مائوئیست نوینی به وجود آمده است

سند ارسالی ریشی راج بارل به آدرس "راه مائوئیستی"

مائوئیسم دلیل زنده بودن تپه‌ها در فیلیپین

به نقل از رفقای "گروه مائویستی شورش"

جبهه‌ی دموکراتیک ملی فیلیپین:
تشکیل 6 جبهه‌ی چریکی دیگر در میندانائو

به نقل از رفقای "گروه مائویستی شورش"
*******************

زنده باد اول ماه مه، روز جهانی کارگر

روز اول ماه مه که روز بزرگترین و عمده‌ترین تولیدکنندهٔ طبقهٔ جامعه در عصر سرمایه‌داری‌است، از پرافتخارترین روزهای سال است. این روز همه ساله توسط طبقهٔ کارگر جهان و نیروهای متعهد کمونیستی با به‌اهتزازدرآوردن تصاویر بزرگ رهبران طبقهٔ کارگر در راهپیمایی‌ها و گردهمایی‌هاشان وجود نظام سرمایه‌داری را به لرزه در می‌آورد.

ادامه

*******************

علیه سیاست تفرقه اندازی میان ملیت‌های مختلف کشور توسط اشغال‌گران امپریالیست و رژیم دست‌نشانده، با هوشیاری و قاطعیت مبارزه کنیم!


ناگفته روشن است که در شرایط اشغال امپریالیستی کشور و حاکمیت پوشالی رژیم دست‌نشاندۀ اشغال‌گران بر آن، وظیفه و مسئولیت مبارزاتی عمدۀ کنونی تمامی مردمان ملیت‌های مختلف کشور، مبارزه و مقاومت همه جانبه علیه اشغال‌گران خارجی و خاینین ملی دست‌نشاندۀ آن‌ها است. فقط بدین طریق می‌توان قوای اشغال‌گر را از کشور اخراج نمود، رژیم دست‌نشانده را سرنگون کرد و استقلال کشور و آزادی‌ملی مردمان کشور را تأمین نمود.

ادامه

PDF

*******************

زنده باد پنجاهمین سالگرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریا!

زنده باد انقلاب پرولتاریائی جهان! زنده باد مائوئیزم!

در اول می امسال، ما پرولتاریا و خلق های تحت ستم جهان را فرا می خوانیم که پنجاهمین سالگرد انقلاب کبیر فرهنگی پرولتاریایی چین را تجلیل نمایند. انقلاب کبیرفرهنگی پرولتاریایی بعنوان مشعل رهنمای عظیم، اندیشه مائوتسه دون را شدیداً گسترش داد و صدر مائو را به رهبر شناخته شدۀ انقلاب جهانی و مرحلۀ جدیدی از مارکسیزم – لنینیزم (مائوئیزم) رقم زد.

ادامه

انگلیسی

فرانسوی

ایتالوی

 

*******************

 

حزب کمونیست هند (مائوئیست)

کمیته ویژۀ زون دنده کرانیا

بیانیۀ مطبوعاتی


02 اپریل 2016


علیه حملات هوایی در "باستر" به مبارزه برخیزید!
گروه عملیاتی "دنده کرانیا" را در 15 اپریل 2016 به پیروزی رسانید!


از شش ماه گذشته، چرخ بالهای جنگنده " ام-آی-17 " تمرینات جنگی و بمب باران ها را در "سوکوما"، "دانتی وادا" و "بی جاپور" جنوب
]ولسوالی [ "باستر" ]ایالت [ "چاتیسگار"

ادامه

*******************

COMMUNIST PARTY OF INDIA (MAOIST)
Dandakaranya Special Zonal Committee

PDF

*******************

فراخوان برای یک هفتۀ عملیاتی انترناسیونالیستی

از تاریخ 2 تا 9 اپریل 2016

رهایی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی در هند!
همبستگی با زندانیان سیاسی در جهان!
عملیات "شکار سبز"، جنگ و حملات هوائی بالای توده ها را مانع شویم!
جنگ خلق در هند را حمایت کنیم!                

درهند بیش از 10,000 تن از محبوسین سیاسی در زندان ها در رنج اند؛ آنها: اعضا، کادرها و رهبران حزب کمونیست هند (مائوئیست) و ارتش چریکی خلق هند ( پی ال جی ا ) هستند؛ باشندگان دهات "ادیواسی ها" اند که در مقابل تخیله اجباری محلات شان مقاومت می نمایند؛ دهقانانی اند که علیه امضاء "ام او یو" که بین دولت و "تی ان سی" برای استثمار بیشتر

ادامه

Call for an International week of action

*******************

شمارهفتم دور چهار شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان منتشر شد

PDF ــــــــــــــــــ WORD

*******************

جـنگ مـقاومـت مـلـی مـردمـی و انقـلابی
( شکل مشخص کنونی جـنگ خـلق در افغانستان )

یگانه راه حل ملی مردمی و انقلابی علیه امپریالیست‌های اشغالگر، رژیم دست‌نشانده و اشغال‌گران داعشی

حضور درازمدت اشغالگران امپریالیست در کشور پس از سال 2016 قطعی گردید. بر اساس آخرین آماری که کاخ سفید ارائه نموده است، 9800 تن از سربازان یانکی تا پایان سال 2016 از کشور خارج می شوند، اما پس از آن 5500 تن از سربازان در قرارگاه های داخل افغانستان مستقر خواهند ماند و بصورت دراز مدت در کشور حضور خواهند داشت.

ادامه

*******************

 به ادامۀ گذشته:

"استقبال"
از موضعگیری های "جدید" سازمان رهایی افغانستان

ملاحظات دیگری در مورد رویزیونیزم مسلط بر سازمان رهایی:
1 --  رهبران کنونی سازمان رهایی ادعا دارند که داکتر فیض در زمان حیاتش در شمارۀ دوم "مشعل رهایی" علیه "اشتباهات" شمارۀ اول مشعل رهایی موضعگیری نموده و نوشتۀ مفصلی را ترتیب نموده بود که متاسفانه فرصت نیافت آن را منتشر سازد. این ادعا در اسناد منتشره توسط "سازمان انقلابی..." نیز مطرح گردیده است.

ادامه

*******************

رویزیونیزم پسا مارکسیستی - لنینیستی - مائوئیستی در حزب کمونیست

(مائوئیست ) افغانستان جا ندارد

جلد دوم

*******************

ویژه نامه

روز یاد بود

جانباختگان شعله یی و مائوئیست افغانستان در اتریش

7 قوس 1394 ( 28 نوامبر 2015 )

*******************

رویزیونیزم پسا مارکسیستی - لنینیستی - مائوئیستی در حزب کمونیست (مائوئیست ) افغانستان جا ندارد

*******************

بروز رسانی وبلاک جمعی از مائوئیستهای ایران

*******************

نقد مرامنامۀ"نهضت آیندۀ افغانستان"

هر گاه ما نتوانیم آن دیدگا های انحرافی ای را که در سطح بین المللی و داخلی تشتت، پراگندگی، درهم اندیشی سیاسی وایدئولوژیک وتسلیم طلبی را دامن می زند نقد وطرد نمائیم درآنصورت ارائۀ دیدگاه ما بسیارنارسا وناقص خواهد ماند.

ادامه

*******************

دو گزارش از درگیری های شدید میان جناح های مختلف طالبان
در ولسوالی شیندند ولایت هرات

*******************

درگذشت ملامحمدعمرامیر تحریک اسلامی طالبان و تاثیرات آن بالای طالبان

مدت زمان اندکی پس از برگزاری اولین دور مذاکرات رویاروی میان نمایندگان رژیم دست‌نشانده و نمایندگان تحریک اسلامی طالبان افغانستان در اسلام آباد پاکستان که با وساطت دولت پاکستان و شرکت نمایندگان دولت‌های امریکا و چین صورت گرفت، روشن گردید که ملا محمدعمر رهبر تحریک اسلامی طالبان افغانستان درگذشته است.

ادامه

*******************

یاد جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین کشور را گرامی میداریم

بر گرفته شده از صفحه جنبش انقلابی جوانان افغانستان

*******************

مــرگ بــر امــریــکــا!
مــرگ بــر ارگ!

شهر کابل به روز 20 عقرب شاهد وسیع ترین تظاهرات توده یی در طی چند دهۀ اخیر در افغانستان بود. تظاهر کنندگان که جنازه های گروگان های گردن زده شده توسط داعشیان مستقر در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل را با خود حمل می کردند، از منطقۀ دشت برچی در غرب شهر کابل تا چهار راهی مقابل ارگ که چهار راهی پشتونستان نامیده می شود، به طول تقریباً 10 کیلومتر راهپیمایی کردند تا بتوانند اعتراضات شان را به گوش کاخ نشینان ارگ

ادامه

*******************

ریشی راج بارل- 23 نوامبر 2015


مائوئیست های نیپال
و محاصرۀ [نیپال توسط] هند


در ابتدا می خواهم بگویم که از دو ماه به این طرف ما مردم نیپال با محاصرۀ اقتصادی ستمگرانۀ تحمیلی توسط توسعه طلبی هند مواجه هستیم. حکومت فاشیستی هند می خواهد نیپال مثل بوتان، که یک کشور کوچک محاط به خشکه در جنوب شرق آسیا است، تحت کنترلش قرار داشته باشد. هند می خواهد با نیپال مثل یکی از ولایت هایش رفتار نماید. توسعه طلبی هند استعمارنوین را بکار می بندد و فراموش می کند که نیپال کشور مستقلی است که از استقلال و آزادی خود حتی در زمانی که جهان میان امپراتوری ها تقسیم شده بود پاسداری نموده بود.

ادامه

*******************

تجلیل پنچاهمین سال یاد بنیاد گذاری جنبش کمونیستی (مارکسیستی لنینیستی مائوئیستی ) و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان

*******************

گزارش مختصر برگزاری گردهمآیی بزرگ‌داشت از پنجاهمین سالگرد بنیادگذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان در شهر تورنتو – کانادا

PDF ـــــــ WORD

*******************

بزرگ‌داشت پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان مترقی افغانستان در ویانا- اتریش

PDF ـــــــ WORD

*******************

گزارش مختصراز نشست هواداران حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان در ایتالیا

*******************

برگرفته شده از سایت چنبش انقلابی جوانان افغانستان

گزارشات تجلیل از پنجاهمین ساگرد بنیادگذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان توسط کمیته برگزاری پنجاهمین سالگرد بنیاد گذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان در مناطق مختلف

گزارش اول ــــــ word ــــــ PDF

گزارش دوم ــــــ word ــــــ PDF

گزارش سوم ـــــ  word ــــــ PDF

گزارش چهارم ـــــ word ــــــ PDF

گزارش پنجم ـــــ word ــــــ PDF

نسخه کامل گزارشات محافل بنیاد گذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان

 

*******************

پنجاهمین سال‌یاد بنیادگذاری
جنبش کمونیستی (مارکسیستی- لنینیستی- مائوئیستی) و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان را در خدمت به شگوفا ساختن مبارزات کمونیستی (م ل م) و دموکراتیک نوین کنونی در کشور تجلیل کنیم!

*******************

گزارشات محافل تجلیل از پنجاهمین سالگرد بنیانگذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان که در کانادا و اروپا که به همکاری کمیته برگزاری برگزار شده بود بعداً انتشار میابد

*******************

سه گرازش از محافل تجلیل از پنجاهمین سالگرد بنیانگذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان در داخل کشور به همکاری کمیته برگزاری پنجاهمین سالگرد جریان دموکراتیک نوین افغانستان

گزارش اول

گزارش دوم

گزارش سوم

پیام کمیته برگزاری پنجاهمین سال‌گرد بنیاد‌گذاری جریان دموکراتیک نوین افغانستان

برگرفته از سایت جنبش انقلابی جوانان افغانستان

*******************

تار نمای کمیتۀ بین المللی پشتیبانی از جنگ خلق در هند

*******************

حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان
کمیتۀ روابط بین المللی

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت رفیق بهروز نوایی

26/4/1395 (15/7/2015)

به رفقای گروه مائوئیستی شورش!

ادامه

*******************

شماره ششم دور چهارم شعله جاوید ارگان مرکزی حزب کمونیست (مائوئیست ) افغانستان منتشر شد

PDF ـــــــــــــــ WORD

*******************

حزب کمونیست پیرو
در سی و پنجمین سال‌روز جنگ خلق در پیرو

«در مبارزۀ اجتماعی نیروهایی که طبقۀ پیشرو را نمایندگی می کنند گاهی اوقات متحمل شکست می شوند، اما نه بخاطر نادرستی افکار شان، بلکه بخاطر اینکه نیروهای پیشرو در مبارزه به اندازۀ نیروهای ارتجاعی قوی نبوده اند و بنابرین موقتاً دچار شکست شده اند، اما عاقبت به پیروزی خواهند رسید.» (صدر مائوتسه‌دون)

ادامه

*******************

پیام کمیتۀ پشتیبانی از جنگ خلق در هند (افغانستان- پاکستان) به جلسۀ بین المللی فراخوانده شده توسط کمیتۀ بین المللی پشتیبانی از جنگ خلق در هند

متاسفانه با وجودی که "جلسه" در یک زمان بسیار مهم دایر می گردد، اما ما نظر به اوضاع غیر قابل کنترل قادر نیستیم مستقیماً در آن شرکت نماییم. دولت ارتجاعی هند که تحت رهبری فاشیست های هندو قرار دارد سرکوبش علیه توده های مردم و جنگ انقلابی خلق در هند را تشدید کرده است. یک مرحلۀ جدید و ددمنشانه تر عملیات شکار سبز، که بنا به گفته های "آرونداتی روی" یک جنگ "زمین سوخته" شامل آتش زدن کل دهات، قتل عام، تجاوزات جنسی و سایر جنایات نفرت انگیز ضد بشری است، در حال انجام قرار دارد.

ادامه

*******************

آنچه در ذیل می خوانید سند دیگر ریشی راج بارل، عضو سابق کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست نیپال (مائوئیست)، حزب تحت رهبری "کیرن" است. این سند به آدرس الکترونیکی شعلۀ جاوید ارسال شده است. ریشی راج بارل سازمانده و نمایندۀ "جبهۀ انقلابی فرهنگی – روشنفکری نیپال" است. این تشکیلات یکی از امضا کنندگان اعلامیۀ مشترک "اول می سرخ و انترناسیونالیستی" است.

بایدهیا (کیرن) گام پراچندا را در جبهۀ بعدی تعقیب می نماید

یک "اعلامیۀ 18 نکته یی" در جریان مبارزۀ دو خط با دارودستۀ پراچندا توزیع گردیده بود. در آن زمان پراچندا ادعا می کرد که خواهان انقلاب دموکراتیک نوین است. اما بعد از کنگرۀ سراسری هفتم حزب کمونیست متحدۀ نیپال (مائوئیست) دارو دستۀ پراچندا خط انقلاب دموکراتیک نوین را رها کرد و خط سوسیالیزم از طریق گذار صلح آمیز را تصویب نمود. اما این یک مطلب قابل تعجب است که موهن بایدهیا یعنی کسی که ادعای انقلاب دموکراتیک نوین را دارد، یک بیانیۀ مشترک با پراچندا، که در آن وی به عنوان یک رهبر انقلابی معرفی شده است، امضا نموده است.

ادامه

*******************

آنچه در ذیل می خوانید سند دیگر ریشی راج بارل، عضو سابق کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست نیپال (مائوئیست)، حزب تحت رهبری "کیرن" است. این سند به آدرس الکترونیکی شعلۀ جاوید ارسال شده است. ریشی راج بارل سازمانده و نمایندۀ "جبهۀ انقلابی فرهنگی – روشنفکری نیپال" است. این تشکیلات یکی از امضا کنندگان اعلامیۀ مشترک "اول می سرخ و انترناسیونالیستی" است.  

ورشکستگی ایدیولوژیکی دستۀ بایدهیا

ریشی راج بارل
«ما در همدستی با حکومت عملیات جاری نجات، امداد رسانی و بازسازی و اسکان مجدد را پشتیبانی خواهیم کرد.» (موهن بایدهیا "کیرن")

ادامه

*******************

اعلامیۀ کمیتۀ دفاع از جنگ خلق در هند - افغانستان، در بارۀ دستگیری رفیق اجیت:
نبـــرد برای رهـــائی رفــیــق اجــیــت


دولت ارتجاعی هند تحت رهبری مودی که حکومت فاشیستی هندو را تحت هدایت خود دارد جنایت دیگری بر لیست طولانی جنایات ضد بشری خود افزود. به تاریخ 9 می امسال پولیس به اصطلاح ضد تروریزم ایالت مهاراشترای هند یک شفاخانه در شهر پونه را مورد حمله قرار داد و یک روشنفکر انقلابی، فعال سیاسی و متفکر برجستۀ چپ هند یعنی رفیق اجیت را در حال بیماری، به "جرم" تعلق داشتن به حزب کمونیست هند (مائوئیست) و وقف کردن کامل زندگی اش در راه مبارزه علیه ستم طبقاتی، جنسیتی، ملی و امپریالیستی و برای انقلاب و عدالت اجتماعی، توقیف نمود.

ادامه

*******************

آنچه در ذیل می خوانید بیانیۀ مطبوعاتی ریشی راج بارل، عضو سابق کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست نیپال (مائوئیست)، حزب تحت رهبری "کیرن" است. این بیانیه به تاریخ 2 می 2015 به آدرس الکترونیکی شعلۀ جاوید ارسال شده است. ریشی راج بارل سازمانده و نمایندۀ "جبهۀ انقلابی فرهنگی – روشنفکری نیپال" است. این تشکیلات یکی از امضاء کنندگان اعلامیۀ مشترک "اول می سرخ و انترناسیونالیستی" است.

 

بـیـانـیـۀ مـطـبـوعـاتـی
30 اپریل 2015

گســســـت قطــعی با انحــلال طلبان


در آغاز مایلم اعلام کنم که امروز به گسست قطعی با حزب کمونیست نیپال- مائوئیست، حزب تحت رهبری موهن بایدیا "کیرن"، رسیده ام.

ادامه

*******************

آنچه در ذیل می خوانید، ترجمۀ دری مبحث هفتم سند منتشر شده در "ناگزالی- 4" ارگان تیوریک حزب کمونیست هند (مارکسیست- لنینیست) ناگزالباری است. امیدواریم مباحث دیگر این سند را نیز بتوانیم هرچه زودتر به دری ترجمه کرده و در شماره های بعدی شعلۀ جاوید منتشر نماییم. قابل یادآوری است که حزب کمونیست هند (مارکسیست- لنینیست) ناگزالباری و حزب کمونیست (مائوئیست) هند در ماه می سال گذشته با هم وحدت کردند و در یک حزب واحد (حزب کمونیست (مائوئیست) هند) باهم ادغام شدند.

عـــلـــیـــه اواکـــیــــانـــیـــزم
اجیت
منشی حزب کمونیست هند (مارکسیست- لنینیست) ناگزالباری

مسئله ملی در کشورهای امپریالیستی

 

ادامه

*******************

پرولترهای تمامی کشورها متحد شوید!


اول مـی سـرخ و انـتـرنـاسـیـونـالـیـسـتـی!

بحران ها، جنگ ها، سرکوب، ستم، بیکاری، فقر!
پرولترها و مردمان تحت ستم! بیایید متحد شویم و آینده را بهدست خود گیریم!
زنده بادانقلاب!

پشتو ــــــ انگلیسی ـــــــ فارسی

*******************

فرخنده قربانی فرهنگ مستعمراتی- نیمه‌فیودالی و دینی!

خانم‌ها و آقایان!
محفل امروزی ما برای فرخنده که در افعانستان توسط ستمگران و زن ستیزان به‌قتل ‌رسید، برگزار شده‌است. خوشحالم که در اینجا تشریف آورده‌اید و ما را در جهت برگزاری یادبود فرخنده، یاری کرده‌اید!

ادامه

*******************

شماره پنجم دوره دوم شعله چاوید منتشر شد

PDF ــــــــــــــــــــــ WORD

مطالب منددرج این شماره

به پیش در راه تامین وحدت سراسری میان نیروها و شخصیت های مائوئیست افغانستان !
صلحی در کار نخواهد بود
"استقبال" از  موضعگیری های "جدید" سازمان رهایی افغانستان
"سازمان رهایی افغانستان" و ادعای بی اساس "موضعگیری" علیه رویزیونیزم از همان آغاز کار؟!
نـیـمـی از آسـمـان
عـــلـــیـــه اواکـــیــــانـــیـــزم
حزب کمونیست هند (مائوئیست) کمیتۀ مرکزی

کمیتۀ روابط بین المللی حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان

*******************

نقش نظام حاکم در ایجاد حوادث طبیعی و گسترشابعاد تلفات و خسارات آن


در اثر برفباری های سنگین ماه حوت زمستان امسال تلفات و خسارات وسیعی بر مردمان فقیر ما وارد گردید. طبق پیشگویی های هواشناسی، سلسلۀ این برفباری های سنگین ممکن است تا دو هفتۀ دیگر نیز بصورت وقفه یی یا مسلسل دوام نماید که نتیجۀ آن چیزی جز وارد آمدن تلفات و خسارات بیشتر بر مردمان فقیر کشور نخواهد بود.

ادامه

*******************

آنچه در ذیل می خوانید، ترجمۀ دری مبحث ششم سند منتشر شده در "ناگزالی- 4" ارگان تیوریک حزب کمونیست هند (مارکسیست- لنینیست) ناگزالباری است. امیدواریم مباحث دیگر این سند را نیز بتوانیم هرچه زودتر به دری ترجمه کرده و در شماره های بعدی شعلۀ جاوید منتشر نماییم. قابل یادآوری است که حزب کمونیست هند (مارکسیست- لنینیست) ناگزالباری و حزب کمونیست (مائوئیست) هند در ماه می گذشته با هم وحدت کردند و در یک حزب واحد (حزب کمونیست (مائوئیست) هند) باهم ادغام شدند.

جیت
منشی حزب کمونیست هند (مارکسیست- لنینیست) ناگزالباری

وظیفه ملی در کشور های تحت سلطه


ما قبلا در بارۀ مقدم و موخر کردن مکانیکی تضاد های داخلی و خارجی توسط باب اواکیان صحبت نموده ایم. برعلاوه او نظرات مائو در بارۀ تغییر تضاد عمده را مورد  انتقاد قرار می دهد. مائو اینگونه نوشته است:

ادامه

*******************

 

"استقبال" از
موضعگیری های "جدید" سازمان رهایی افغانستان

مقدمه:
تقریباً دو ماه قبل ( در اواسط ماه قوس سال جاری خورشیدی) رفقای ما اسناد تازه ای را در ویب سایت "سازمان رهایی افغانستان مشاهده کردند. آخرین باری که یکی ازین رفقا ویب سایت "سازمان رهایی..." را باز کرده بوده، ماه جوزای سال جاری بوده است. بنابرین اسناد متذکره در فاصلۀ زمانی ای از ماه جوزای امسال تا قوس امسال، بصورت یکجایی یا جدا جدا، در ویب سایت مربوطه افتاده باشند. این امکان نیز وجود دارد که همۀ این اسناد در ماه قوس امسال در ویب سایت مذکور افتاده باشند.

ادامه

*******************

شماره چهارم دوره چهارم شعله جاوید منتشر شد

WORD ـــــــــ PDF

*******************

شماره سوم دور چهارم شعله جاوید منتشر شد

word ــــــ PDF

*******************

حزب کمونیست هند (مائوئیست)
کمیتۀ مرکزی

*******************

ویژه نامه دومین سال یاد بود جانبختگان حنبش دموکراتیک نوین افغانستان 7 قوس 1393

*******************

گزارش برگزاری‌ای
روز یادبود جانباختگان شعله‌یی و مائوئیست افغانستان
در اتریش

مراسم یادبود از روز جانباختگان شعله‌یی و مائوئیست کشور با یک روز تأخیر یعنی به‌تاریخ ۸ قوس مطابق با ۲۹ نوامبر از طرف هواداران ح‌ک (م) ا، اعضای اتحادیهٔ پناهندگان ملی و دموکرات افغان‌های مقیم اتریش (حریت) و عد‌ه‌ای از افراد ملی‌مترقی و انقلابی‌ای کشور ساعت ۷ شام به‌وقت محلی در شهر ویانای اتریش برگزار گردید.

ادامه

فایل word

*******************

گزارش برگزاری محفل یادبود
جانباختگان جنبش مائویستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان
در شهر تورنتو در کانادا
توسط هواداران حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان


محفل یادبود جانباختگان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین افغانستان به روز 21 نوامبر برای اولین بار در شهر تورنتو در کانادا برگزار گردید. محفل از قبل بصورت وسیعی در فیس بوک، لیست خدمات و همچنان از طریق پوستر تبلیغ شده بود. پوستر تبلیغ محفل در نقاط مختلف شهر، در مرکز شهر و چندین دانشگاه تورنتو بصورت وسیع نصب شده بود.

ادامه

*******************

گزارش کامل محفل اول هفت قوس 1393

گور خونین شهیدان به تو آواز دهد              شعله ای را که فروزان شده خاموش مکن
مـا بـه امـیـد وفای تو گذشتیم زجان          رفـتگان را مـبـر از یـاد وفــرامـوش مکن

ادامه

*******************

اشعار و مقالات محفل دوم هفت قوس 1393

ادامه

*******************

اشعار و مقالات محفل سوم هفت قوس 1393

ادامه

*******************

ټیټ می مه بوله غورځنګ راباندی مکړه
زه ‍په دی افتادګی کی لوی ګړنګ یم


ګرانوګډون والو!
دافغانستان دنوی دمکراتیک غورځنګ دشهیدانودلمانځ غونډی دویم تلین ته موښه راغلاست وایم.

ادامه

*******************

گزارشات مختصری از محافل بزرگداشت سالروز جانباختن زنده یاد استاد اکرم یاری و سایر جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین افغانستان
7 قوس روز جانباختن زنده یاد استاد اکرم یاری به عنوان روز یادبود از تمامی جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین کشور توسط " کمیتۀ برگزاری 7 قوس" بصورت همآهنگ و طی سه محفل در نقاط مختلف کشور برگزار گردید. درینجا گزارشات مختصر این محافل تقدیم می گردد. گزارشات مفصل بعداً ارائه خواهد شد.

ادامه

*******************

قطعنامۀ دومین سلسله از     
محافل ویژۀ یادبود از جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین کشور


در قطعنامۀ اولین سلسله از محافل ویژۀ یادبود از جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین کشور" در 7 قوس سال گذشته اعلام گردیده بود که:

ادامه

*******************

تجلیل از 7 قوس
تجلیل از جانبازی های جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین در کشور است


کمیتۀ برگزاری 7 قوس افتخار دارد که برای دومین بار، 7 قوس، روز جانباختگان جنبش دموکراتیک نوین کشور را برگزار می نماید. ما در 7 قوس سال گذشته، برای اولین بار، پس از تثبیت روز جانباختن برجسته ترین پیشگام جنبش ما ( استاد اکرم یاری ) در 7 قوس 1358 به دست کودتاگران مزدور سوسیال امپریالیزم شوروی، با برگزاری محافل مختلف در نقاط مختلف کشور از این روز تجلیل به عمل آوردیم و عهد نمودیم که همه ساله از این روز تحت عنوان "روز یادبود از تمامی جانباختگان جنبش انقلابی کشور" تجلیل نماییم. بطور مشخص، منظور از "جنبش انقلابی کشور" همانا "جنبش دموکراتیک نوین کشور" است.

ادامه

*******************

7 قوس
روز جانباختگان جنبش مائوئیستی و جنبش دموکراتیک نوین در افغانستان را هرچه با شکوه تر تجلیل نماییم!

35 سال پیش از امروز، وقتی امین علیه تره کی دست به کودتا زد، او را به قتل رساند و خود سردمداری رژیم را بر عهده گرفت، شعارهای "مصئونیت، قانونیت و عدالت" را بلند نمود، تا گویا مسئولیت تمامی قتل عام های گذشته توسط رژیم، که خود و باند ویژه اش نیز فعالانه در آن سهم داشتند، صرفاً به دوش نورمحمد تره کی بیفتد. ازینرو قتل عام ها و کشتارهای روزافزون مخالفین رژیم کماکان ادامه یافت و در طی مدت کوتاه چند ماهۀ سردمداری امین جلاد نیز صدها نفر از آنها توسط کودتاگران به کام مرگ فروبرده شده و جان باختند.

ادامه

*******************

شماره دوم دوره چهارم شعله جاوید منتشر شد

*******************

د افغانستان د کمونست(ماویست) ګوند سراسری دویمی کنګری په بری سره دجوړیدو خبرتیا

*******************

اطـلاعـیـۀ برگزاری موفقانۀ دومین کنگرۀ سراسری حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان

گزارش سیاسی
به دومین کنگرۀ سراسری حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان

اساسنامۀ حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان   

                  

شماره اول دوره چهارم شعله جاوید متشر شد

PDF ــــــــــــــWORD

تذکر: این سند از جمله اسناد تصویب شده در کنگره نمیباشد

از دست نشاندگی و وطنفروشی تا دست نشاندگی و وطنفروشی

شماره 34 دوره سوم شعله جاوید منتشر شد

PDF ــــــــــــــ WORD

 

اعلام گسست از ساما ( از دست نوشته های رفیق عزیز )

پـیـام تـسـلـیـت بـه مـنـاسـبـت در گـذشـت رفـیـق عـزیـز

اتحادیه پناهندگان ملی و دموکراتیک افغان های مقیم اتریش  (حریت )

ترجمه اطلاعیه درگذشت رفیق عزیز به زبان هندی از رفقای حزب کمونیست هند ( مائوئیست )

ترجمه اطلاعیه درگذشت رفیق عزیز به زیان اسپانیایی از چانب

Gran Marcha Hacia el Comunismo

پاینده باد یادها و خاطرات "استاد عزیز"!

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت "استادعزیز"

Message from MRL Sri Lanka to PCAfghanistan maoist on the occasion of the death of Com. Aziz

پیام اتحاد انقلابی مائوئیستی سریلانکا به حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان به مناسبت درگذشت رفیق عزیز

پیام همدردی به مناسبت درگذشت "استاد عزیز"

پیام تسلیت به مناسبت در گذشت رفیق گرانقدر "عزیز"

                    راه سـرخ رفـیق انقلابی مان "استاد عزیز" را ادامه می دهیم!

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت رفیق گرامی مان "استاد عزیز"

پیام تسلیت رفقای سازمان کارگران افغانستان(مارکسیست-لنینست-مائوئیست-عمدتا مائوئیست)

به مناسبت درگذشت رفیق عزیز عضو اصلی کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست(مائوئیست) افغانستان

********************

مقالات سابق حزب کمونیست( مائوئیست ) افغانستان را در بخش شعله جاوید دوره سوم مطالعه نماید